Karol - 15 kg

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Napriek tomu som sa stále utešoval, že je to v poriadku a netreba s tým nič robiť. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal.
Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Mal som pocit, že mi už nič nepomôže a tak som rezignoval na takúto formu chudnutia. A keďže som nevidel spôsob ako schudnúť a na športovanie som nemal čas ani chuť nechal som to tak a v podstate som priberal ďalej.
Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť.
Pochopil som, že takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma môže priviesť k výsledku o ktorom som si myslel, že ho už nikdy nedosiahnem. Potreboval som sa dostať na svoju optimálnu váhu okolo 88 kg a mal som pocit, že sa to konečne môže podariť.
Po ďalších týždňoch sa tempo chudnutia spomalilo a priemerne som chudol asi 1-2 kg za mesiac. Dokonca som mal mesiace, že som s váhou stál, ale napriek tomu som pokračoval ďalej v programe, pretože som si uvedomil, že som konečne našiel niečo čo funguje, cítil som sa skvele, kokteil mi veľmi chutil. Bol som informovaný, že sa moje telo snaží prispôsobiť zmene, ale že je to len prechodný stav a moja váha pôjde postupne ešte nižšie.
Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. Mám pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený.

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku. Nemôžem čakať, že to čo som si rokmi na seba nahadzoval za pár dní alebo týždňov jednoducho zhodím.